خانه / عسل کنار / قیمت خرید و فروش عسل سدر طبیعی

قیمت خرید و فروش عسل سدر طبیعی

قیمت عمده عسل کنار طبیعی در ایران چقدر است؟ خواص عسل کنار چیست؟ عسل کنار چگونه باید مصرف شود؟ روش تولید عسل کنار چیست؟ عسل کنار چگونه برداشت میشود. پاسخ تمام پرسش های مذکور در مقاله زیر آورده شده است. با ما همراه باشید.

قیمت عمده عسل

خرید و فروش عسل کنار

عسل کنار یکی از انواع عسل های طبیعی است.این عسل در تمام جهان شهرت دارد.عسل کنار را با نام عسل سدر نیز میشناسیم.این عسل برگرفته از شهد گلهای درخت کنار است.عسل کنار محبوب ترین عسل در میان سایر عسل های طبیعی است.این عسل در گذشته به عنوان پیشکش برای پادشاهان برده میشد.عسل کنار بسیار مقوی و انرژی زاست.عسل کنار به عسل جنسی نیز معروف است.دو نوع عسل داریم: عسل تغذیه ای و عسل طبیعی.عسل تغذیه ای با دخالت انسان در غذای زنبور عسل تولید میشود.

به عنوان مثال برای تولید عسل تغذیه ای به زنبور عسل شکر داذه میشود.بنابراین عسل تغذیه ای برای افرادی که بیماری های زمینه ای دارند خطرناک است.عسل طبیعی از نوشیدن تنها شهد گل ها تولید میشود.در تولید عسل طبیعی انسان در غذای زنبور عسل دخالتی ندارد.عسل های طبیعی را به دو دسته تک گل و چند گل دسته بندی میکنند.عسل تک گل دارای یک شهد غالب است.

شهد غالب به شهدی میگوییم که دارای فراوانی بیشتری نسبت به سایر شهد ها در عسل است.به عنوان مثال در عسل کنار شهد گیاه کنار شهد غالب عسل است.در عسل های طبیعی تک گل ممکن است میزان ناچیزی شهد های گلهای دیگر نیز وجود داشته باشد.عسل های چند گل دارای چند نوع شهد به صورت یکجا است.فراوانی این شهد ها تقریبا مساوی با هم است.عسل های چند گل را با نام عسل چهل گیاه نیز میشناسیم.

قیمت عمده عسل کنار

خرید اینترنتی عسل کنار

برای تولید عسل کنار زنبور عسل شهد گلهای کنار را مینوشد.این شهد به واسطه خرطوم زنبور عسل به درون معده زنبور عسل منتقل میشود.زنبور عسل به طور طبیعی دو عدد معده دارد.یکی از این معده ها که شهد وارد آن میشود دارای آنزیم های مخصوصی است.این آنزیم ها با اثر خود روی شهد آنرا تبدیل به عسل میکنند.بنابراین عسل طبیعی در معده زنبور عسل تولید میشود.

بعد از تبدیل شهد به عسل زنبورها آنرا به حجره های کندو تخلیه میکنند.این عسل آبکی است و هنوز آماده برای مصرف نیست.زنبورها بالای سر عسل شروع به سریع بال زدن میکنند.این بال زدن باعث خروج آب اضافی از درون عسل میشود.بعد از غلیظ کردن عسل زنبور ها روی عسل را با موم میپوشانند.این موم لایه نازکی است که از غدد سطح شکمی زنبور عسل منشا میگیرد.

قیمت عمده عسل کنار

فروش اینترنتی عسل کنار

برای برداشت عسل کنار به ابزار زنبور داری نیاز است.ابتدا باید زنبورها از محل برداشت دور شوند.بنابراین زنبور دار برای این کار از وسیله ای به نام دودی استفاده میکند.دودی با متصاعد کردن دود زنبور ها را از محل دور میکند.سپس هنوز تعدادی از زنبور ها در قاب میمانند.زنبور دار با کمک برس نرمی به آرامی زنبورهای عسل را از قاب کنار میزند.

به لایه نازک مومی روی عسل، اصطلاحا  پولک نیز گفته میشود.زنبوردار قبل از عمل عسل گیری این پولک ها را میتراشد.حالا قاب ها آماده هستند تا در دستگاه اکستراکتور قرار گیرند.اکستراکتور نام دستگاهی است که عسل گیری را انجام میدهد.این دستگاه با چرخاندن سریع قابها حول یک مرکز عسل گیری را انجام میدهد.عسل در مخزن زیرین اکستراکتور جمع میشود و برداشت میشود.

قیمت عمده عسل کنار

قیمت عمده عسل کنار طبیعی

مجموعه عسل یاس، فروشگاه اینترنتی عسل میباشد.شما عزیزان میتوانید عسل کنار را از این فروشگاه با قیمت مناسب و کیفیت بالا دریافت کنید.برای سفارش محصول میتوانید با مدیر فروش در تماس باشید.

کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و فروش:
امیر ترابی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120906524
شماره تلفن ثابت: 03142626468
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: yas_asal@
اینستاگرام عسل یاس: yas_asal@

مطلب پیشنهادی

خرید عسل طبیعی

خرید عسل خام از زنبورداران

خرید عسل خام از زنبورداران به صورت مستقیم در مرکز تخصصی فروش انواع فرآورده های …

دیدگاهتان را بنویسید

سايت عسل ياس کانال عسل ياس لوازم زنبورداري